Atari plánuje herní konzoli Atari Box

Společnost Atari zcela jistě šokovala celou herní veřejnost, když ohlásila, že má v plánu vydat vlastní herní konzoli. Že se Atari ještě někdy připojí ke klubu hardwaristů, to asi již nikdo nečekal, takže podívejme se, co se chystá.

Atari je na dně. To je realita. Z mega-společnosti je dnes pouhá desítka lidí kdesi ve Franci, jak to ale vypadá, přesto mají dost odvahy na konzoli. Je faktem, že když věci Atari nezpacká, stejně jako třeba Commodore s Amigou, tak je tu potenciál na přijatelný až solidní úspěch – samozřejmě na Sony, Nintendo či Microsoft se podle všeho chytat nebude, ale pokud bude Atari Box něco příjemně nostalgického, tak proč ne?

Připomínáme, že Atari stále vlastní několik velmi silných herních sérií, namátkou Alone in The Dark a Rollercoaster Tycoon, které i přes nepříliš povedené poslední díly mají stále mezi hráči jistou sílu.

Atari na tom dnes ale není natolik skvěle, aby dala dohromady nějaké eso, co překoná X-Box One X, bude tedy rozhodně potřeba aby Atari Box byl aspoň trochu kompetentní. A samozřejmě pojmout vše tak, aby oslovilo lidi z 70-80. let minulého století (tedy ty, co již Atari konzoli či počítač mají ve skříni) a nejen mládež moderní. Mít konzoli, na níž by byla veškerá produkce Atari – tj. hry z modelu 2600, 5200, 7800, ST, Lynxu i Jaguára, navíc s podporou online multiplayeru, to by mohla být rozhodně zajímavá sestava!

Atari bylo vždy symbolem pro rychlé, svižné arkády, jenž člověka pohltí a nedají mu spát (Asteroids!, Klax, …). Když se tedy od Atari dočkáme moderní verze těchto her, avšak bez toho, aniž by zapomnělo na své kořeny, může být konzole Atari Box minimálně stejně úspěšná jako staronové Nintendo (S)NES.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď