Outlas II – hororová záležitost

První díl Outlast sklidil celkem velký úspěch. Nyní je tu pokračování. Rozhodně nás zajímá, jak se dvojka povedla a zda překonala úspěšný první díl.

Outlast II pokračuje v hororové atmosféře

Survival horor se v roce 2013 těšil velké oblibě. Koncept byl nevídaný a jedinečný. Skvělá atmosféra se nyní vrací a my tak můžeme opustit Mount Massive Asylum a vrhnout se na pokračování s názvem Outlast II.

Děj dvojky se odehrává na americkém venkově. Hlavní hrdinou je investigativní novinář a kameraman Blake Langermann, který se s manželkou vydává odhalit mysteriózní vraždu těhotné ženy pod ještě více tajemným jménem Jane Doe.

Během cesty na místo vyšetřování dojde k nehodě a pár se ocitá v nehostinné poušti. Po probuzení se cíl cesty mění a výprava za vyšetřením vraždy se mění v boj o holý život.

Celý druhý díl se odehrává v arizonské krajině

Dvojka rapidně změnila prostředí a celkovou atmosféru. Krok jiným směrem se vývojářům povedl a hra je mnohdy více děsivější, než jednička. Prostředí se mění a nic se neopakuje. Hráč tak nezískává dojem, že je stále na jednom místě. Hra tak nenudí ani po dlouhých hodinách. Grafická stránka hry není zrovna nejnovější, ale vše napravují propracované lokace a plnohodnotná hudba.

Outlast vás uvrhne do bezmoci

Hlavní hrdina se ocitne v sledu událostí, s kterými nezmůže vůbec nic. Jediné co musí udělat, je přežít všechna setkání s bizarními pomatenci, kteří v rukou svírají nože, sekery a různé zemědělské náčiní.

Celou cestou budete svědky rituálů a dalších náboženských shromáždění, které vytváří opravdu hutnou atmosféru. Pokud čekáte lekací scény, musíme vás zklamat. Samotná hra je dost děsivá a lekačky nejsou zapotřebí.

Novinka Outlas II nabízí skvělý intenzivní zážitek, který vám způsobí hned několik infarktů a problémů se srdcem. Občas vás sice zklame umělá inteligence, ale celkově má hra více pozitiv, než negativ.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď