Bude multiplayerová survivalová hra Osiris: New Dawn ze Steamu dalším hitem?

Základní premisa hry Osiris: New Dawn zní nepravděpodobně až neuvěřitelně: multiplayerová adventure survivalová hra – a to kompletní spolu s craftingem a stavěním bází.  K tomu nechybí ani FPS akce, takže když to tým Fenix Fire nepokazí, má titul rozhodně potenciál na to, stát se dalším mega-hitem pro PC.

Jeden z řady autorů hru okomentoval a nemají prý až takové ambice prý (na titulu se již pracuje cca pět let). Ale žánrový mix to bude určitě zajímavý – špetka survival hororu, špetka RPG, trocha FPS, zkrátka hra, jenž baví hlavně nás samotné a mohla by oslovit mnohé.

osiris-new-dawn-nocturnal-creatures-3rd-person

Hráči, jenž měli šanci ji zkusit, byli prý velmi potěšeni různorodostí této zkušenosti. Hra je stabilní, odladěná a vše naznačuje tomu, že by to mohla být ta pravá all-inclusive zkušenost, jenž lidi tak naštvala u No Man’s Sky.

osiris-new-dawn-colony-sunset-3rd-person

Dá se zde připojit k různým frakcím a postavy jsou vždy různých tříd – tuhle je vědec, tam zas mariňák a zde inženýr, každý s kapku jinými staty. Různé frakce začínají na různých planetách. Pak bude třeba postavit ze základních věcí camp, hledat jídlo atd. Titul je situován asi tak 40 let do budoucna.

osiris-new-dawn-rover

Pokud hráč prý jen na vteřinku ztratí pozornost, draze za to zaplatí. Každý začíná se základní pomalou samo-nabíjecí pistolkou. A dostanou se vám do rukou i raketové boty. Je tu však i rozsáhlá lokální flóra i fauna takže narazíte na vše od obřích červů á la Duna, až po jakési kraby a variace na mořské živočichy. A fauna zde nebude ani náhodu pitomá – pokud si uvědomí, že se může schovat za kámen, udělá tak. Též budou znát obklopovací taktiku á la Velociraptor.

osiris-new-dawn-boosting

Půjde vyrobit na dvacet čipů, díky kterým si budete moci naprogramovat svého robotího poskoka k vykonávání rozličné sady úkolů, takže vy sami se budete moci věnovat něčemu jinému. Vy si mezitím budete moci osedlat třeba deset metrů vysokého mecha, buginu či přímo nějakou vesmírnou základnu apod.Časem by se zde prý mělo objevit stavění vozidel.

osiris-new-dawn-hoverworm

Neblíže by se dal titul Osiris snad přirovnat k Ark: Survival Evolved, který si vedl extrémně dobře – díky své otevřenosti a survivalovému ladění se vyšvihl na Steamu do pětice nejhranějších her.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď