Bude Project Scorpio nová herní konzole za více jak 700 USD?

Nová plánovaná konzole Microsoftem jménem Project Scorpio se zatím jeví jako nejdražší herní konzole za více jak dvacet let.

Co je o ní známo? Že v první řadě zvládne nativní výstup grafiky do 4K rozlišení (ano, počítaje v to i streaming), což jsou jistě impresivní parametry „out of the box“. To dnes většinou vyžaduje kousek železa, který bývá tak někdo okolo 300-400 USD hranice, jak se ale podle některých ukazuje, cena konzole by mohla být velmi, velmi vysoká.

Zvažme kupříkladu i to, že Microsoft potvrdil, že grafika Scorpia sfoukne 6 TeraFLOPs. I když MS blíže nerozvádí, co je tak konkrétně za grafiku, tak podobně výkonné sice existují, ale pod 350 USD je rozhodně neseženete. Pakliže si uvědomíme podporu 4K a VR, je jasné, že grafika může být i blíže ke 400 USD.

Co se týče procesoru novinky, pak v této věc Microsoft odtajnil, že mu je bude dodávat AMD. Když si uvědomíme, že AMD právě uvedlo linii Ryzen (a padlo o Projetu Scorpio z jeho strany i slovo na CES 2017), dá se očekávat jako tutovka, že zde bude právě Ryzen.

Pokud se jedná o high-endovější modely Ryzenu, ty stojí okolo 349,99-499,99 USD (to v závislosti na tom, jak moc máte hluboko do kapsy), je tudíž jasné, že Scorpio nebude žádná padavka.

Pakliže se vše projeví u Projectu Scorpio jako pravda, což by i logika potvrzovala, tak je faktem, že by mohl být velmi úspěšný z toho prostého důvodu, že když si někdo staví podobně výkonné PC, přišlo by ho vše asi na 2000 USD.

Jedno je ale na 100 % jisté už teď – na krabici s nápisem „Project Scorpio“ bude vyšší cenovka, nežli jaká byla na krabici s PS4 Pro (399 USD). Celé to i zapadá do slov, které v jeho souvislosti MS použil: „Premiový produkt“.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď