Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike patří mezi nejhranější hry naší generace. Ale co je na té hře tak vyjímečného, že zajímá tolik lidí? Jednak to může být historie hry. Od roku 1999, kdy vyšlo první vydání této hry od společnosti Valve si toto FPSko získalo ohromnou základnu fanoušků a vydání od vydání to bylo jen a jen lepší.

Posledním vydáním z této série CS her je právě již zmiňovaný Global Offensive. A u vydání CS:GO v roce 2012 nastal obrovský zlom. Counter-Strike se náhle stal jednou z nejsledovanějších her na internetu.

Tato FPS střílečka nepostrádá absolutně nic. Je akční, pestrá, dynamická. Hrát můžete jak s přátely, tak s random lidmi. Nejatraktivnějším módem je určitě competitive. Tzv. kompetitivní mód Vás přivede do zápasu, ať už typu de_ (úkolem je položit bombu) nebo cs_(úkolem je zachránit hostage), kde se 5vs5 utkáte proti 5 náhodným lidem, kteří se přihlásili do matchmakingu ve stejnou dobu jako vy. Ale nic Vám nebrání zahrát si s kamarády.

Založte si lobby, pozvěte do něj své přátelé a pusťte se do bitvy spolu. Určitě to bude lepší než hrát s dalšími čtyřmi lidmi, kteří pravděpodobně nebudou ani mluvit Vaším jazykem.

Ale kompetitivní módy nejsou to jediné, co si můžete zahrát. Vývojáři samozřejmě nezapomněli a zdokonalili módy jako je třeba Deathmatch, Arms Race a další.

Každý z nás, kdo občas to CS:GO hraje určitě zná turnaje jako je například Dreamhack či nějaký ten Major. Tyto turnaje ve sledovanosti na Twitchi místy předčí i turnaje z LoLka a to je co říct.

Counter-Strike je společně s LoLkem nejsledovanější hrou na světě, předčili už dokonce i slavný World of Wacraft. Co nás čeká od vývojářů z Valve příště? Přijdou s něčím revolučním, co jsme tady ještě neviděli?

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď