Dobrodružná hra Little Nightmares vás kouzelně vystraší

Blood Rites

Dva roky od oznámení uplynulo, než se očekávaná hra Hunger dostala mezi fanoušky. Kromě toho, že uběhlo spousty vody v řece, se hra stihla přejmenovat na Little Nightmares (Malé noční můry). Pro všechny milovníky her, jako je Limbo, je tato hra povinností. Už jen z toho důvodu, že na ní vývojáři hodně zapracovali.

Netradiční prostředí a skvělý design

Ve světě virtuální reality a 3D her oceníte jednou za čas změnu. S tou přichází právě hra Little Nightmares, která nabízí 2.5 scénu. Hra je v základu sledována z boku, ale můžete se také pohybovat do hloubky scény. Hlavním hrdinou je malá postava oblečená ve žluté plášťence, která disponuje zapalovačem. Po celou dobu se pohybujete ve velkém podmořském komplexu. A když myslíme ve velkém, máme na mysli v obřím, tedy vůči hlavní postavě.

Hrdina se jmenuje Six (Šestka) a hlavním úkolem je dostat se pryč z komplexu, ve kterém není sám. Během své cesty za svobodou naráží na celou řadu zajímavých kreatur, které ho chtějí dostat. Aby se jim dostal ze spárů, musí řešit hádanky a díky správným řešením se dostane z místnosti. Takto postupuje až do samotného finále.

Rébusy v sobě obsahují především řešení, které jsou založeny na fyzikálních zákonech. Velmi vtipnou hádankou je například odpérování matrace, která vás vystřelí do výšin a vy se tak dostanete na požadované místo. Jindy budete muset odpojit proud, abyste prošli přes mříž, která je pod elektřinou.

Co Šestka dovede?

Hlavní hrdina se jen tak nezalekne a před svými soupeři šplhá, skáče a utíká. Po úvodní scéně se seznámíte s ovládáním a s podmořským komplexem. Po této úvodní části přichází na řadu hlavní kouzlo celé hry a tím je design. Ukážou se totiž lidští protivníci, kteří jsou vskutku povedení. Pestrá paleta jejich charakterů, od dlouhých rukou až po obézní jedince, kteří chtějí Šestku sníst, vás občas skutečně vystraší. Ne, že by jste se chytli za srdce, ale budete rozhodně kouzelně vystrašeni. Aby hlavní hrdina utekl tomuto nebezpečí, je zapotřebí vyhýbat se nepřátelům a opatrně je obcházet.

Další krásným prvkem hry jsou designy místností. Ty jsou povětšinou temné a nehostinné. Aby v nich bylo dostatečné světlo, musí si Šestka pomoci zapalovačem a lucerničkami, na které občas narazí. Hrůzostrašnou atmosféru pak doplňuje ambientní hudba a hrozivé zvuky, které vás dostanou.

Hra Little Nigtmares je hororová hra, která však nenabídne potoky krve a časté lekací momenty. Zato vás však vtáhne svojí atmosférou, jedinečným designem, příběhem a krásným charakterem postavy. A toho se v dnešních hrách vidí pomálu. Pokud se tedy chcete kouzelně bát, doporučujeme vyzkoušet.

War Thunder

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář