Dojmy ze hry Batman: A Telltale Series – Episode Two: Children of Arkham

Zvládnout psychologii legendární komiksové postavy Batman není věru snadný úkol, ať již k tomu zvolíte jaké médium chcete. Na druhou stranu, pokud to někdo přece jen zvládne, tak firma Telltale bude na jedné z čelních pozic. Bohužel ale, navzdory našemu mírnému optimismu se ukázalo, že první epizoda pro řadu adventuristů zase až takový trhák nebyla. Dotyčná hra prostě byla přinejlepším nemastná neslaná. Naštěstí se ukázalo, že Episode Two: Children of Arkham je zlepšením a to poměrně rapidním.

batman-a-telltale-series-episode-two-children-of-arkham-2

Objem příběhové části se nám díkybohu rapidně navýšil, což přinese tolik oblíbená morální dilemata, jenž hráči „Telltalovek“ zbožňují již od dob zpracování komiksové série Walking Dead. O testování vašeho morálního kompasu tedy nebude nouze.

Nechceme toho prozradit sice příliš (přece jen, je to adventura, u níž je odhalování příběhu jednou z největších radostí), ale pár obecně známých informací bychom snad přece jen utrousit mohli. Bruce Wayne se zde dostává do konfliktu s vlastní rodinou, respektive jejím potenciálním napojením na zločin. Co první díl jen tak letmo naznačil, to druhý již zcela bez obalu plně odhalí. Celá tato série je o šokujících odhaleních.

Telltale se opět podařilo ukázat, že má rozhodně zajímavé nápady a jejich vize Batmana je určitě neotřelá a originální. I když komiks série Batman nikdy nebyl zrovna ideální čtení pro mládežníky děsící se smrti, zde vše dostává opravdu tzv. korunu a uvidíte + zažijete pár skutečně vypjatých situací.

První díl byl jen takové nerozhodný počátek a přešlapování na místě, druhý věci pořádně rozjel a co třetí? Máme dobrý pocit a doufáme, že se jej i příště chopí Telltale s respektem k věcem minulým.

Je rozhodně hodné obdivu, že se Telltale zaměřuje na nemalý počet menších figurek z Batmanova univerza. Není zde žádný Joker, Riddler ani Robin a nakonec, proč ne? Možná se ukáží později a když to bude příběhově celistvé, OK, bereme!

batman-a-telltale-series-episode-two-children-of-arkham-3

Člověk má díky této hře opravdu příjemný pocit, že být Batmanem je velká zodpovědnost i privilegium zároveň. Nakonec, jak se můžete ve vteřině přesvědčit sami.

Kdybychom se zase měli na chvíli bavit o technickém zpracování titulu, tak i když není engine již bůhvíco po pěkných pár let, aspoň že to dohání kvalitou textur exteriérů a interiérů (zejména netopýrovo doupě „Batcave“ je obzvláště vypečené!).

Batmana zde namluvil Troy Baker, jenž každému nemusí vyhovovat, přece jen, je možná až příliš nevrlý a chraplavý.

Sečteno a podtrženo, Children of Arkham je velmi povedená epizoda, která rozvíjí vhodně příběh a nastoluje nové situace tak, jak příběh jde okolo. Takže, abychom vám to aspoň nějak ulehčili – pamatujte, že i ta největší drobnost se nakonec může rozvinout v nečekanou další tragédii a vodopád následných událostí.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď