Double Dragon IV se „promlátil“ do roku 2017

Blood Rites

A zatímco většina západního světa si pomalu uvědomuje, že oslavám Nového roku bude zase pro letošek přece jen zase skoro na rok už konec (a možná i uvědoměle přemýšlí o novoročních předsevzetích), společnost Arc System Works je vše jedno, protože právě dokončuje svoji akční automatovou a konzolovou klasiku. A to již ve čtvrté inkarnaci!

Představovat zkušeným (a potažmo i velmi nostalgickým) hráčům sérii Double Dragon jistě netřeba. Ale ať máme informace kompletní – její objevení sahá až kamsi do temného herního středověku, tedy let, kdy kralovaly osmibitové počítače a herní konzole stály astronomické částky. Jde o 2D arkádu s kung-fu podtextem a tlupami „špatňáků“ hrnoucích se ze všech stran.

Abychom vás dlouho nenapínali, návrat postav Jimyho a Billyho Leeových se odehrává v díle Double Dragon IV. Kdo by to byl čekal, že se po díle třetím někdy před dvaceti-třiceti lety (III. odehrána kdysi na počítači Amiga + dvou disketách) setkáme i s oficiální čtverkou?

Arc System Works tvrdí, že v rámci maximálního retro-dojmu zlanařila pro tuto věc i veškerý originální team: jak herní designéry, tak zvukaře a muzikanty. Suma sumárum jde o nové pokračování, ale i když jste touto sérií prozatím absolutně nedotčení jistě budete souhlasit, že se bude podle všeho jednat o tradiční „mlátičku“ ze staré školy.

Double Dragon IV. se objeví na Steamu a na PS4 letošní leden (30. a 31. přesně). Cena odpovídá 800 JPY, takže počítejme asi tak 8 USD +/-.

War Thunder

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář