E3 otevírá brány hráčům, ale asi většinu zklame

Blood Rites

E3 ponechá běžně spotřebitele a zákazníky, aby navštívili herní veletrh E3. To je přece skvělá věc, že ano? Inu, nikoliv nutně… Otevření dveří E3 běžné veřejnosti v těchto hodinách je jedna věc, ale zkušení návštěvníci již vědí, co asi bude následovat…

Člověk sem přijde s velkými očekáváními, koupí si lístek natěšeně, ale i když to udělá, budou se k němu všichni chovat jako k návštěvníkovi jídelny druhé třídy. Na E3 se zásadně ukazují videa a screeny z nových her, úžasné stánky a cospaly modelky. Co by ale spíše měli ukazovat, že se u každého místa do 15 minut po otevření vytvoří fronta. Dlouhá.

A kolikrát ani stejně není o co stát. Hráči čekají hry a jejich hraní naživo poprvé na veřejnosti, ne že se jim tyto „experiences“ budou předávat videem. Většina toho nejlepšího a nejšťavnatějšího je zkrátka za zavřenými dveřmi. Navzdory vnějšímu dojmu z E3 mezi hráči je to zkrátka více profi než třeba taková akce PAX.

Člověk zde jistě najde i pár zajímavých věcí, jaké tu nečekal. Třeba všelijaká nová nezávislá miniaturní studia. A když přijde na věc, dohledat se dá i nejedna zajímavá periferie.

Zkrátka, jestliže čekáte „Fall Out: New Vegas 2“, budete zklamáni, jestliže se spokojíte se stánkem Bethesdy a její scénou, tak nebudete. A totéž platí i o jiných věcech – „Borderlands 3“ si zde fakt nezahrajete, na druhou stranu, můžete se vyfotit u Claptrap sochy. Dočkáte se podobných věcí a ne nejnovějších her skutečně hmatatelně.

Říci o E3, že je zde narváno, je doslova podcenění roku. Dvě hlavní haly hostí kdejakého developera, takže najít něco není úplně snadné. A z haly do druhé to klidně trvá čtvrthodinku, bez fanoušků v cestě myšleno.

Pokud si zajdete na nějakou akci (kupříkladu „Square Enix Final Fantasy 30th Anniversary “), tak se dočkáte toho, že příliš neslyšíte kvůli hovořícím fanouškům, zatímco sedíce doma paradoxně byste toto interview slyšeli řádově lépe na domácích sluchátkách/bednách.

War Thunder

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář