Farpoint – Postřílejte vesmírné brouky ve virtuální realitě

Hry pro virtuální realitu rostou jak houby po dešti. Mezi propadáky se objevují i herní tituly, které jsou velmi zajímavé. Je jedním z nich i střílečka Farpoint?

Kvalitních herních titulů je jako šafránu

Virtuální realita je tu s námi již delší dobu, ale stále je nedostatek kvalitních her, které vás přesvědčí ke koupi virtuálních brýlí. Rozvířit vody by mohla sci-fi střílečka Farpoint, která využívá speciální ovladač pro ještě hlubší zážitek.

Příběh samotné hry najdete v každém béčkovém sci-fi filmu. Astronauti jsou v hlubokém vesmíru, když se najednou objeví anomálie a oni se ocitnou na nehostinné mimozemské planetě. Váš úkol je přežít a najít cestu domů. Zápletka nikoho nenadchne, ale je dostačující pro zasazení do hry.

Ve hře skvěle funguje především jeden herní prvek a tím je speciální ovladač ve formě zbraně, který je hrou podporován. Pokud jej nevyužijete a sáhnete po Dualshocku, okradete se o skvělý zážitek.

Ovladač totiž rozšiřuje celý herní zážitek. Tato “zbraň” se chová ve hře přesně tak, jak s ní v prostoru pohybujete. Kamerka snímá jak váš pohyb, tak samotnou zbraň a ovládání působí zcela přirozeně. Míříte pomocí optiky a pocit ze střelby je uplně něco jiného, než na co jste zvyklí z klasických stříleček. Občas se vyskytnou menší chyby a musíte mít před sebou prostor, ale ve valné většině případů funguje ovladač spolehlivě.

A teď k samotné hře

Tak již víme, že ovladač mění celý zážitek ze hry a posouvá zase svět virtuální reality o něco dál. Celý příběh hry se odehrává pomocí flashbacků a hologramů. V hlavní roli je akce. Bojujete proti několika druhům brouků, někteří jsou malincí a jiný velký jako dům a musíte je sundat raketometem. Celá hra je vystavěna na akci, tak nic jiného, než bezhlavé střílení od Farpointu nečekejte. Jedná se o hru, která staví jen na čistém pocitu z akce.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď