Final Fantasy XV – Celkem neuspokojivá zkušenost

Final Fantasy XV je konečně zde po pěkných pár letech čekání a toto její dnešní preview se týká Xbox One verze a hráče, jenž nikdy předtím žádnou hru ze série nedojel…

Ve Final Fantasy XV se vám do rukou dostane Prince Noctis of Lucis, jenž se má oženit s Lady Lunafreya of Tenebrae v rámci jisté mírové dohody mezi stále bojujícími národy Lucis a Niflheim. Jak se ale ukáže, byla to jen ze stranu Niflheimu záminka k vytvoření lepší pozice pro další útoky na Lucis.

Spolu s hráčem se zde vyskytují ještě další postavy – Gladiolus, Ignis a Prompto, no a jak to tak v této sérii bývá zvykem, jejich vztahy (+ jejich další rozvíjení) jsou na velice propracované úrovni. Objem textu je rozhodně vysoký a to jak v questech hlavních, tak i vedlejších.

A Final Fantasy XV se opět podařilo zachytit dobře atmosféru „velkého dobrodružství“. Restování vás nestojí jenom čas, ale také „Expy“. Ve hře se vám do rukou dostane také auto, nicméně, zde vás spíše jen přesune z bodu A do bodu B bez přílišných odboček na cestě. Určitě nečekejte další GTA.

Tituly řady Final Fantasy vždy trpěly na „Fetch-questy“ a ani tento není výjimkou, v side-questech tedy o nic převratného nepřijdete. Hra si na Xboxu One rovněž nevedla co do vizuálu až tak skvěle (mázlé textury namátkou), na PS4 Pro vypadala jednoznačně lépe. Též jsou tu věci typu zamrzání při loadu.

Boje jsou propracované v tradičním a očekávaném duchu rovněž – nechybí speciální týmové pohyby a útoky, ovšem většinu damage musíte rozdat sám. A zádrhel další – souboje jsou příliš lehké i na největší obtížnost. Zejména questovní boje. Na Easy se dokonce ani nedá umřít…

Hra Final Fantasy XV jistě není špatná, ale pro někoho, kdo čeká jinou zkušenost, by jistě nemusela být právě ideální volbou.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď