GT Sport Beta: Může být grafika ještě reálnější?

Beta ze hry GT Sport jsa předložena náhodné kolemjdoucí osobě může být označena za skutečné závodní snímky. Vnucuje se samozřejmě otázka, kam dále půjdou vývojáři s grafikou? 8K? 16K?

Když minulý srpen společnosti Sony a Polyphony oznámily, že se jejich společné dílko a dítko GT Sport zpozdí proti svému zpočátku plánovanému datu uvedení (listopad 2016) kvůli dalšímu celkovému „poleštění“ hry, málokdo tím byl nadšený. Jak se ale ukazuje, krok to byl definitivně dobrý.

Mnoho fandů her typu Gran Turismo bylo naštvaných, ovšem čekání se v tomto případě více jak vyplatilo. Venku je nyní již GT Sport Beta a ta je sice pořád dostupná jen pár vybraným fandům, nicméně těm nic nebránilo v tom, zaplavit net úžasnými obrázky a videi.

Výsledky, jaké zde PlayStation 4 Pro prezentuje již nemohou snad být blíže realitě, nakonec posuďte sami.

GT Sport podporuje či přesnější, bude podporovat 4K@60FPS na PlayStation 4 Pro skrze technologii Checkerboard Rendering. Navíc, bude to první hra vůbec, co zde bude podporovat HDR a Wide Color Gamut, díky čemuž budou světlá i tmavá místa vypadat mnohem reálněji (viz odkaz nahoře opět).

To celé bylo prý nezbytné, protože nějakých 11 % grafiky dnešních aut (a v první řadě nikdo menší, nežli Ferrari-červeň) by se zde se svojí grafikou nedali zobrazit skutečně tak, jak je vnímáme.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď