Jaké herní konzole jsou aktuálně nejpopulárnější?

Statistická společnost Nielsen v těchto dnech vydala zprávu, která odhalila, jaké jsou chystané a tedy plánované/zamýšlené nákupy herních konzolí nejposlednějšího i nového typu. Takže, kdo je nejpopulárnější?

Report se jménem „U.S. Games 360 report“ zahrnuje opravdu některá velmi pěkná data o tom, jaká je aktuálně v USA morálka a nákupní plány po konzolích poslední/teprve plánované generace.

Celých 13 % hráčů z USA starších třinácti let vyslovilo zájem po tom, pořídit si Microsoftí Project Scorpio. Co se týče PS4 Pro, tak zde je zájem na výši 15 %. I Nintendo Switch má kupodivu své fanoušky a není jich málo – 16 % místních si jej chce koupit. PS4 hodlá sehnat 21 % lidí no a po MS Xbox One touží 21 % lidí.

Co se týče povědomí o platformách, pak největší je mezi ne-hráči o PS4 (69 %), další o Xbox One (61 %), Nintendo Switch (22 %), PS4 Pro (22 %), Scorpio (11 %) a žádný z výše uvedených má 18 %.

Kdybychom to naopak obrátili, tak hráči nejvíce ví o PS4 (77 %), dále o Xbox One (72 %), Nintendo Switch (29 %), PS4 Pro (27 %), Scorpio (14 %) a žádném z výše uvedených kousků v 9 % situací (?!).

Vnucuje se otázka, jak může být někdo tak pitomý a nevědět o konzoli rok předem ohlášené a plnící stránky všech webů i sociálních sítí, ale nešť…

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď