Jaké „železo“ má další Xbox: Project Scorpio?

Firma Microsoft se nedávno pochlubila jistým zahraničním kolegům na svém Microsoft Redmond campusu s další verzí Xboxu. I když je prozatím jeho oficiální uvedení na trh ještě poměrně daleko (cca půl roku minimálně, odhaduje se), jde již o čas, kdy se systémoví architekti mohou pokochat jeho hardwarovým zázemím a začít pomalu přemýšlet, co na něj portovat.

Takže, co umí tato konzole, ať víme, na co konkrétně se můžeme brzy těšit?

Co se týče CPU, tak má Xbox: Project Scorpio osm jader x86 typu upravených na míru konzoli a tepajících na 2,3 GHz (Xbox One měl osm Jaguárů na 1,75 GHz).

Ani stran GPU na tom není konzole nijak zle – 40 výpočetních jednotek na 1172 MHz. Video RAM je zde 12 GB a je to typ GDDR5. Paměťová propustnost dosahuje 326 GB/s. I když jeho autoři používají „4K“ neustále, dostupný zde nebude jen režim 4K samozřejmě, ale MS prý pracuje i na prvotřídní 1080p zkušenosti.

Jako pevný disk je tu použit jediný 2,5“ HDD a vše si uzavřeme pro změnu informací o tom, že jako optickou jednotku zde zákazník nalezne 4K UHD Blu-ray.

Není to ale jen o hardware, že ano. Microsoft má co dokazovat a překonávat, zkrátka, zkušenost na Xbox: Project Scorpio musí být absolutně dokonalá proti konkurenci i minulé generaci a to na všech úrovních.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď