Kompletní hardware Nintendo Switch konečně znám

Doposud jsme se museli ohledně této konzole spokojit jen s dohady, dedukcemi a letmými náznaky Nintenda. Nyní tu ale máme konečně veškeré informace včetně RAM, grafiky a CPU.

Nintendo Switch by vás mělo ohromit následující hardwarovou sestavou:

Nintendo Switch CPU

Procesor pohánějící Nintendo Switch je z rodiny quad-core ARM Cortex-A57 tepající na 2 GHz, s 2 MB L2 cache a zvládající ARMv8 64-bitové instrukce. Jak je ale zvykem i třeba z Nintenda 3DS (1+1) a New 3DS (1+ 3), pouze tři jádra budou k dispozici developerům pro hru a čtvrté bude vyhrazené systému (a tedy asi i vstupně/výstupním operacím).

Nintendo Switch GPU

GPU pohánějící Nintendo Switch a její GPU část je NVIDIA Maxwell druhé generace. Bude mít celých 256 CUDA jader a pojede na 1 GHz, přičemž si poradí až s 1024 GFLOPS za cyklus. Textury svede tempem 16 pixelů za cyklus a fill-rate dosahuje 14,4 pixelů za cyklus.

Nintendo Switch RAM

Herní + mobilní konzole Nintendo Switch bude co do RAM vybavena 4 GB LPDDR4 s průtokem 25,6 GB/s. Jak je u podobných věcí zvykem, VRAM bude pochopitelně sdílená s běžnou RAM. Zatím má být dostupných 3,25 GB RAM a později po prvním patchi celé 4 GB.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď