League of Legends

Prvním krokem je tutoriál, který vám dá obrázek o hře a celém jejím konceptu. Pro spuštění první skutečné hry stačí stisknout play a ocitnete se v Practice game.

Hrdinové

Svým hrdinou se pohybuješ pravým kliknutím myší. Mlha války se oddaluje když se ty nebo člen tvé skupiny pohybuje v nezmapované oblasti. Mlha je dobrou skrýší pro nepřátele, kteří mohou nečekaně zaútočit. Hrdinův základní útok aktivuješ pravým kliknutím na nepřátelskou jednotku či budovu.

Tvůj hrdina bude automaticky pokračovat v útočení na cíl, který jsi vybral, dokud cíl daný nezemře. Minioni, na které zaútočíš, budou zvýrazněni oranžovým ohraničením. Zabitím nepřátelského miniona získáš zlato a zkušenosti.

Jak vybrat hrdinu – V momentě, kdy se dostanete na obrazovku, kde je potřeba si vybrat hrdinu, se kterým budete hrát.

Vybrat si můžete z pěti rolí – tank, support (podpora), mág, DPS (ad carry)a jungler. I když jungler není oficiální označení, hrát hrdinu schopného rychle vyklidit džungli může být stejně důležité, jako hrát mága. Váš tým by měl obsahovat každého hrdinu a doplňovat by jste je měli průběžně, tak jak je potřeba.

Obchod – klíčovým prvkem hry je návštěva obchodu. Pro začátek je důležité nakoupit si předměty s regenerací. Podle rolí můžete nakupovat doplňky pro své hrdiny.

Teemo v akci

Jak na nepřítele – poté co se seznámíte s hrdinou i předměty, budujte předměty, které znepříjemní život vašich nepřátel. Například Executioner’s Calling je silné proti léčitelům. Last Whisper a Void Staff mají za cíl zneškodnit nepřítele s velkým množstvím armoru a magic resistu. Madred’s Bloodrazor a Deathfire Grasp fungují skvěle proti hrdinům s velkým množstvím zdraví.

Před nepřáteli můžete nejen utíkat, což je často nedostačující, ale také skákat přes zdi. Flash umí vašeho hrdinu teleportovat v dané lokaci. Použít k tomu můžete Summoner spell „Flash“.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď