Mass Effect: Andromeda chce začít od začátku. Nevypadá to však na zdárný start

Série Mass Effect je slavná sci-fi série od vývojářů s Bioware, kteří stojí za dalšími úspěšnými hrami, jako je Dragon Age nebo Star Wars: The Knights of the Old Republic. Po pěti letech od posledního titulu Mass Effect přichází nový díl, který slibuje nový start. Povedlo se odpočítávání a je skutečně co opěvovat?

Příběh je napínavý, ale nepřináší nic nového

Příběh je založen na klasických dějových linkách. Jako zástupce lidské rasy se vydáváte do neprozkoumané části vesmíru zvaného Andromeda, kde máte objevit původní civilizace a zároveň najít vhodné planety k obydlení. Během tohoto úkoly na vás čeká spousty hádanek, překážek a nepřátel. Celý příběh se tak točí kolem klasické dějové linky, kde jste jedinou možností, jak tomu všemu přijít na kloub. Problémem však není samotný příběh, ale chybí zde momenty, které vám vyrazí dech. Předchozím dílům se to dařilo, nový díl v tomto směru značně pokulhává. Celou situaci z části zachraňují charaktery, které jsou občas vtipné, ale také umí potahat za nervy a přijít s reakcí, kterou by nikdo nečekal.

Úkoly jsou jednotvárné, ale soubojový systém vše vynahradí

Úkoly jsou víceméně stejné s menšími rozdíly. Nicméně vše hezky odsýpá. Problém možná vězí ve velkém množství vedlejších úkolů, které po čase omrzí. Co vás rozhodně nepřestane bavit, je soubojový systém. Ten je založen na aktivním krytí a kombinací střelby se speciálními schopnostmi. Nově máte k dispozici jetpack, který umožňuje další možnosti oživení.

Andromeda nabízí zábavu i za cenu horšího příběhu

Hra navzdory všem pochybám nabízí solidní zábavu. Největší plus je soubojový systém, který patří mezi ty nejlepší z celé série. Bohužel stále je cítit nedostatečný počet silných postav i momentů, které vás více stáhnou do děje. Naštěstí má vyjít opravný balíček, který by měl alespoň část těchto problémů napravit.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď