Mass Effect Andromeda nebude open-worldová hra

Podle vlastních slov vyřčených producentem (Michael Gamble) pro magazín OXM (Official Xbox Magazine) a to zrovna o hře Mass Effect Andromeda, vše naznačuje tomu, že tato záležitost nebude hra s otevřeným světem.

A dále dodal něco v tomto duchu – ano, jde o dobrodružství ve vesmíru, kde zkoumáte planety, ale hra by se prý nejspíše dala připodobnit k žánru „exploration-based game“ (na zkoumání založená hra).

Aneb jeho slovy: „Definitivně bych naši hru Andromeda nenazval hrou s otevřeným světem. Spíše jsme si zvykli ji označovat jako na-zkoumání-založená-hra. Pořád je zde pro hráče těsně s průběhem hry prezentovaný příběh a potažmo i všechny další skvělé věci, jenž můžete čekat od série Mass Effect. Vrstva zcela a úplně na vršku je ovšem prvek explorace – k ní dochází mimochodem převážně ve vesmíru, ale ani to není pravidlem. Jistě, můžete se prohánět po některých z planet na lodi Nomad, ale rozhodně nejde o tradiční hru sandboxového typu.“

To by celé docela i sedělo do filozofie a stylu dalších předchozích her ze série Mass Effect, v nichž namísto velkého spojeného světa zkoumáte větší levely a přeskakujete z jednoho do druhého. Většina bojů se pro změnu odehrává v menších prostorách. Do Mass Effect Andromeda se vrátí i Mako + lokace by měly být na každý pád kapku větší, nežli minule.

Bioware již sdělilo o hře dříve, že můžeme očekávat i propracovanější postranní úkoly/questy a hodlá se v této věci kapku inspirovat Witcherem III.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď