Microsoft potvrdil zrušení exkluzivní hry Scalebound pro Xbox One

Po letech vývoje v Microsoft Studios byla hra prostě zrušena. Stavěly jí aktuálně firmy Platinum Games a Microsoft. Toto herní partnerství nicméně právě ustalo, jelikož Microsoft sdělil, že oficiálně skončila jakákoliv činnost na projektu a obě firmy si „půjdou po svých“ nadále.

Scalebound mělo být akční RPG s čtyřhlavým co-op multiplayerem, v němž hráči rozvíjeli pouta s obřími (a hojně modifikovatelnými) draky.

Microsoft Studios má pro letošek docela narvaný program, peče se totiž v roce 2017 toto (pozor, jen ohlášené věci…): State of Decay 2, Sea of Thieves, Halo Wars 2 a Crackdown 3. Zrušení Scalebound ovšem dozajista spoustu lidí naštve, protože je to jediný známý AAA akční RPG exkluzivní pro tuto platformu.

Přímo a doslova z Microsoftu pak mezi hráče dorazilo toto: „Po pečlivém uvážení jsme se v Microsoft Studios rozhodli produkci hry Scalebound nadále pozastavit. Budeme samozřejmě i v budoucnu pracovat na dalších titulech, jenž zajistí hráčům unikátní herní zážitek na naší herní platformě.“

Přitom autoři (Hideki Kamiya a Jean Pierre Kellams) ještě na E3 vypadali do poslední chvíle sebejistě a nijak hýřili optimismem. Sociální média okolo Scaleboundu nicméně pohasla v září a to nutně vyvolalo četné dotazy a nejistoty…

Microsoft též naznačil, že hru opouští z finančních důvodů, ale Platinum Games pro něj stále jsou špičkoví vývojáři k nimž chová velký respekt.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď