Mirage: Arcane Warfare – svět plný magie

Vývojářské studio Chivairy odbočilo od tradičního pojetí středověku a zamířilo do světa, které zdánlivě připomíná starou Persii s prvky magie. Jak se hra povedla a posunula se pomyslná laťka v žánru multiplayerových her?

Začátky, které by nikdo nečekal

Původní hra vznikla pro Team Fortress 2 jako mód. Modifikace však nadchla tolik lidí, že se vývojáři rozhodli založit vlastní studio Tornbanner a vytvořit hru Chivalry: Medieval Warfare. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a postupně se z PC dostala na Xbox 360 a PS3. Později i na Xbox One a PS4. Nyní se vývojáři rozhodli posunout svoji tvorbu o něco dál a vytvořili hru Mirage: Arcane Warfare, kde hraje důležitou roli magie.

Příběh žádný, akce nabitá

Celá hra je postavena na akci, magii a zmatku. Příběh žádný. V základu je hra stejná jako Chivalry. Ve změti útoku najdete i takové, kteří se brání. Existují různé třídy s různými vlastnostmi a schopnostmi.

Magie mění celou hru a posouvá jí na novou akční úroveň. V původní hře je zapotřebí rychlost, brnění a zbraně. Nyní přičtěte kouzla a máte nový level zábavy. Například postava Entropist – není to jen tlustý stařík s holí, ale skvělý léčitel, který hází léčivé lahvičky. Vigillist zase díky kouzlům vytváří štít a funguje jako tank.

Střety Mirage jsou založeny na rychlosti a již zde není příliš prostoru pro strategii.  Důležitá je orientace, která vám umožní nasbírat lepší výsledky. Někdy je však na hlavu, když hráč aktivuje ochranná kouzla, seká hlava nehlava a vymlátí půlku skupiny. Jedná se o zábavnou hru, z které se však někdy stane živý chaos. Určitě by neškodil trošku propracovanější systém. Některé postavy mlátí příliš rychle a vše je tak podřízeno dynamice.

Mirage: Arcane Warfare je multiplayerová hra, která má pár map. Není vyloženě špatná, ale něco nefunguje úplně tak, jak má. Nicméně rozhodně stojí za vyzkoušení a pokud vás chytne, tak u ní zůstanete dlouhé hodiny.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď