Nintendo láká indie-vývojáře na Switch nízkou cenou Development Kitu

Vyvíjet hry pro konzole od Nintenda nikdy nebylo zrovna dvakrát snadné nebo dokonce levné, ale jak se zdá, společnost si je vědoma aktuální herních poměrů velmi dobře, pročež se rozhodla nabízet Development Kit již za 450 USD.

Na akci Game Creators Conference 2017 (Ósaka Japonsko) se společnost nechala slyšet, že vývojářské sady budou stát pouze 50 000 YENů, což je 450 USD asi.

To celé samozřejmě velmi radostně kvitovali veškeří nezávislí developeři, viz třeba Rami Ismail z Vlambeer: „Je to rozhodně radikální odklon od dřívějších exkluzivních poplatků. Abychom vám to k něčemu přirovnali, Development Kit pro PlayStation 3 stál 20 000 USD v čas svého uvedení.“

Co se týče kitu pro PlayStation 4, ten požadoval 2500 USD. A povídá se, že sada pro vývoj stála zhruba totéž i pro zařízení Wii U.

To celé samozřejmě znamená onen vítaný fakt, že se na platformě odváží publikovat mnohem více nezávislých studií a jednotlivců/mini-firmiček. Nintendo potřebuje úspěch Switche jako sůl, takže našlápnuto má opět o něco lépe.

Na druhou stranu se pořád obáváme, že platforma je sice levnější, nijak to ale nepomůže její otevřenosti – u všech svých konzolí totiž Nintendo software třetích stran systematicky a přísně ubíjí včetně open-source homebrew karet (ano, celkem logicky z pirátských důvodů), protože je to podle jeho podmínek na konzoli vlastně nelegální činnost.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď