Nintendo Switch: 5 důvodů, proč možná zopakuje neúspěch Wii U

Tak, jak se blíží lednové odhalení konzole, množí se i objem hráčů a herních magazínů, kteří neskrývají svoje starosti. Jestliže se totiž věcí i nyní chopí Nintendo špatně, zopakuje Nintendo Switch stejný tržní zádrhel jako Wii U. Naznačuje to minimálně 5 věcí.

1. Tuny portů na rozjezd

Jestliže budou pravdivé všechny fámy o portech dostupných první rok, tak Nintendo Switch bude plný portů prvních a třetích stran nejposlednějších konzolí. Z Wii U má být upravený Mario Kart 8, Splatoon, Sun and Moon, Skyrim Special Edition a další podobné věci.

Dá se čekat, že některé z her budou nabízet speciální materiál dostupný jen pro Switch, ale stejně – má tu být dosti „přeportováno“.

2. Potenciálně vysoká cena

První objevivší se údajná cena 250 USD je sice vysoká již tak a sama o sobě, ale vysoká poptávka, před-objednávky a podobné věci ji prý klidně mohou zvýšit až na hranici 275-300 USD.

Suma sumárum, vše, co jsme již viděli u Wii U.

3. Náročný vývoj

Nejsme developeři, ale třetí strany budou mít před sebou solidní výzvu. V „zadockovaném“ stavu nabídne Nintendo Switch jen půlku výkonu, co standardní PS4.

Stejným problémem se jeví i škálovatelnost – v docked režimu a non-docked režimu tak budou potřeba dvě zcela jinak náročné verze jedné hry.

4. Náznaky mizerných síťových prostředí

Ani Wii U a ani Wii nebyly nikdy vysloveně proslulé promyšleným online prostředím a vlastnostmi. Když bude N. Switch konzolí z roku 2017, má proto dohánět o to více.

Nedávno uvedený mobilní Super Mario Run nás v této věci také nečiní klidnými – jeho zadávání Friend Code je dnes již také dost nepohodlné…

5. Nízké distribuční počty

Nintendo vždy distribuovalo velmi malé počty zařízení v počátcích prodejů. A nemyslíme, že na tom Switch bude jinak.

Když Nintendo nebude mít zařízení na trhu v dostatečně vysokém objemu, je jasné, že si ho ani nikdo nekoupí.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď