Nintendo Switch měl po celém světě dobrý start

Nintendo Switch

Podle počátečních čísel prodejů zbrusu nové konzole mělo Nintendo Switch sice dobrý počátek, který je pro úspěch nezbytný, ale ještě pořád to nic negarantuje…

Nintendo Switch je na trhu sotva týden a začínají se již objevovat nadšené titulky o tom, jak úspěšný start to je. Nintendo Switch má dokonce nejlepší prodej ze všech konzolí Nintenda, co se týče prvních dvou dní v USA i v Evropě. To sdělili obě sekce Nintenda ve speciálním tiskovém prohlášení.

Kdybychom se na prodeje podívali podle zemí, tak nejlépe se mu dařilo v Japonsku – 330 tisíc jednotek, což je jen o málo vedle proti ultra-úspěšnému Nintendu Wii. V Anglii to pro změnu bylo 80 tisíc jednotek a ve Francii 105 tisíc jednotek, což je naprostý rekord v místních Nintendo prodejích.

Celá ta věc je pro Nintendo jistě pozitivní znak, navíc za situace, kdy je pro něj nesmírně důležité vzpamatovat se ze špatných prodejů Nintenda Wii. Pročež ale, nezaměňujme úspěch krátkodobý za dlouhodobý.

Nintendo Wii U si také zpočátku vedlo lépe jak počáteční prodeji PlayStationu 3 a Xboxu 360. Tehdy se Wii U se svými 3 miliony takřka vyrovnalo bratrovi Wii se 3,19 miliony. A i když se Wii U prodalo za první týden jen v USA 400 tisíc konzolí, stále to na dlouhodobý úspěch nestačilo.

Jsme v této věci v redakci rozhodně pesimisté. Moderní hráči jsou dost přesycení levnými hrami na PC, navíc, proč si kupovat tablet na kterém je jediná kloudná hra aktuálně (Zelda), když pak cena dosáhne skoro 11 tisíc (9 tisíc konzole + další příplatek cca 2 tisíce je za jeden jediný normální velký ovladač).

Za třetinu si můžete pořídit velmi slušný herní Androidí tablet, za dvě stovky k němu USB GamePad a za zbytek 40-50 her typu Final Fantasy a spol. na Google Play, které tam paradoxně stojí polovičku proti originálům na konzolích běžně s cenami u nás mezi 1400-2000 Kč. Jinými slovy, proč by člověk s omezeným kapesným/penězi (jde o věc spíše pro děti a teenagery) kupoval něčeho méně, když už stejně má Androidí chytrý mobil a je mistr znalostí na trhu moderní digitální zábavy? U Nintendo Switch to pouhá nostalgie hráčů jistě nevytrhne…

Fortnite

5 komentářů

  1. Zdravíčko, no konkrétní modely upřímně nesleduji, nicméně vyhnul bych se tomu úplně nejlevnějšímu… A dát si pozor i na to, aby měl rozhodně aspoň USB host a fajn je i HDMI(mini) port pro výstup na běžný velký PC monitor/HDTV, když chce člověk hrát na pořádné úhlopříčce… + Pokud bude mít jen micro USB bez DC in k napájení, tak bude potřeba i micro USB hub s externím zdrojem, protože jinak k němu půjde připojit jediná USB věc (a to ještě než dojde baterka).

Přidejte odpověď