Nintendo ukázalo první herní kartu od hry Zelda

Blood Rites

Oficiální představení nejnovější mobilní i domácí herní konzole Nintendo Switch již máme za sebou a nadešel čas na praktičtější věci. Jako třeba ukázky z chystaných her. Při jedné z těchto příležitostí se Nintendo nechalo slyšet, jak bude vypadat v konzoli používané médium.

Je již známo i to, že Nintendo Switch bude podporovat namísto cartridge menší média, ale opět to jsou paměťové karty. Takže žádné CD ani DVD, ale (podle všeho vlastní) klon SDHC karet (zkratku „Secure Digital“ nemají náhodou…). Ukázána byla konkrétně karta ze hry Zelda Breath of the Wild.

Karta je sice fyzicky o trochu větší, nežli karty z NDS/3DS, ale ty byly zase tlustší a těžší. Tak či onak, máme tu rok 2017, takže řešit v dnešní bezdrátové době karty je vyslovený „opruz“ aneb dalších dvacet věcí, které leze zapomenout někde na dovolené…

Bohužel, asi to je jediná cesta, jak do Switche dostat nějaký ten obsah (multimediální nebo herní), protože standardně nabízí Nintendo Switch jen 32 GB interní flashe (neděláme si iluze, že je to zrovna SLC), z níž si navíc nemalou část ukousne systém.

A zachován zřejmě bude v rámci firemních protipirátských aktivit podle všeho i otravný systém updatů známý z 3DS, kdy hra nejede bez toho, aniž by konzole nebyla aktualizovaná na firmware, jaký hra vyžaduje.

War Thunder

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář