Nová hra Prey nabízí kromě zábavy i život v iluzi

Na hru Prey jsme si museli několik let počkat. Než se totiž naplnili všechny vize od vývojářů z Arkane Studios uplynulo pár let. Vyplatilo se však počkat. Nejenže hra vypadá báječně, ale je také velmi povedená.

Povedený příběh a krásný design

Hlavní postava Morgan Yu se probouzí ve svém pokoji. Na začátku hry se rozhodnete, zda jste muž či žena. Během úvodu hry se účastníte řady testů, které jsou zakončeny útokem mimozemské rasy zvané Mimik, která se vydávala za hrnek na kávu. Následuje střih a probouzíte se v pokoji, který se však nenachází u vás doma, ale na vesmírné stanici Talos-1. Hrač se musí dostat z této stanice a zjistit, co strašného se na lodi stalo. Kromě Mimiků natrefíte i na mimozemskou rasu Typhoni.

Jednoduchý příběh je doplněný skvělým zvukem a video záznamy. Postupem času nacházíte různé zápisníky a poznámky, které vás vtáhnou více do děje a dozvídáte se k jakému účelu sloužila loď a co se na ní stalo.

Ve hře Prey je především skvělá hratelnost, která v sobě kombinuje hned několik prvků z populárních her, jako je Bioshock nebo Dishonored. Kromě krásné grafiky a příběhu na vás čeká strom dovedností, které vylepší vaše schopnosti a možnosti ve hře. Nebudou chybět ani mimozemské dovednosti, jako je například převtělení do předmětu či zpomalení času. Kromě super schopností na váš čeká i bohatý arzenál zbraní. Díky schopnostem můžete hrát hru různými styl. Je jen na vás, jestli se prostřílíte nebo využijete mezeru ve stěně a prolezete, jako propiska.

Hra Prey je skvělou směsicí oblíbených her, které kromě výborné hratelnosti nabízí i výborný koktejl v podobě příběhu, úžasné hudby a stylové grafiky. Pokud si chcete zahrát něco skutečně skvělého a kvalitního, Prey je povinností, přestože nenabízí originální příběhovou linku. Jenže to hře odpustíte, jakmile si vás získá svým přesahem.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď