Příručka ženisty pro Battlefield 4

I když jsem minule trochu ženisty urážel, bez nich by to nešlo. Přece jenom, je to fakt hezký pocit, když vypálíte z RPG a vyfouknete kill spojeneckému tanku. Ten okamžik, kdy naskočí dvě zabití, vyřazení, zničení vozidla a bonus za zabití celého týmu. Ženista má velkou moc, ale taky asi nejtěžší pozici ve hře. Na rozdíl od medika, podpory a odstřelovače se musí zajímat i o pozemní, leteckou a námořní techniku. On jako jediný má šanci zničit tank, vrtulník nebo člun bez vozidla (pokud nepočítám podporu a odstřelovače s C4).

Rychlost

Ženista má tu nevýhodu, že musí dávat pozor na všechno. Nestačí mu už jenom útočná puška a pistole jako u medika, ale má k dispozici hračky jako protitankový granátomet RPG-7V2, protiletadlový odpalovač střel FIM-92 Stinger, protiletadlovou minu nebo opravnou sadu. Všechny jsou mu ale k ničemu, pokud není dost rychlý. Být ženista, to vyžaduje hlavně rychlost. Nejen rychlost jako běh, ale taky se musí umět rychle rozhlížet, sledovat okolí a věnovat pozornost jakémukoliv pohybu.

Výzbroj

Speciální výbavu už znáte, ale potřebuje i klasickou primární a sekundární zbraň. Protože je jeho předností již zmíněná rychlost, tak má k dispozici jednu samostatnou skupinu primárních zbraní. PDW (Personal Defence Weapon neboli zbraně osobní obrany), známé také jako samopaly. Jsou rychlé, malé a mají velkou kadenci. Trpí ale nedostatkem munice. Nejlepší volbou do začátku je Groza-4. Má všechny přednosti samopalu, ale je k tomu ještě docela dost přesná. Munice je ale pořád achilovkou. Po postupu ve hře můžete zauvažovat nad P-90 nebo CZ-3A1.

Kromě samopalů tu jsou už klasicky karabiny, pušky DMR a brokovnice. Nabídka těchto tří skupin je totožná, jako u zbývajících profesí.

Ženista v boji

Jak jsem už psal, ženista bojuje hlavně proti vozidlům. V rukou dobrého hráče dokáže zneškodnit i vrtulník, dva tanky a tereňák. Nejlépe se s ním hraje na Golmudské železnici, Závodu 311 a při Obléhání Šanghaje. Ženista ale nejen techniku ničí. Musí jí taky umět mistrně ovládat. Tank, RPG a opravná sada jsou jeho hlavní zbraně. Pokud dokážete skloubit všechno, co jsem napsal, tak se v pohodě udržíte na vrcholu tabulky na hodně dlouho.

Snad se brzy potkáme na bojišti.

BlackGhost9905

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď