Proč může Xbox One X selhat?

Spolu s příchodem každé herní konzole na trh se její tvůrci vystavují zcela nevyhnutelně vlivu trhu i názorům vzniknuvším i v případech těch absolutně nejlepších modelů. A nevyhnul se tomu ani Xbox One X.

1. Lidé nemusí pochopit jeho důležitost a přínos

Jedna z nejčastěji zmiňovaných věcí v této souvislosti jsou 4k schopnosti Xboxu One X. 4k monitory se nám sice pomalu začínají rozšiřovat na trhu, nicméně řada lidí zůstane na HDTV ještě nějaký ten čásek, protože se jim prostě nechce kupovat co půl roku s každou novou konzolí i další panel. Xbox One X se sice profiluje jako model na hardcore hráče, i ti ale nemají neomezené prostředky.

2. Cena

I když je konzole cílena na hardcore hráče, tak velká řada z nich je stále přesvědčena, že cenovka této novinky je dost vysoká. Drtivá většina hráčů tedy jistě počká na slevy.

3. Lidé již mají PC se 4k

Hráči, jenž touží po 4k rozlišení, většinou již mají podobně vybavené PC. Nemluvě o tom, že právě PC poskytuje hráčům jisté specialitky, o kterých se konzolistům často ani nesní (namátkou neomezený framerate). Šance, že někdo bude přecházet ze 4k PC na 4k Xbox One X je proto mizivá. Na druhou stranu, kdo jej nemá a zvažuje, může to být lákavá alternativa.

4. Nucené srovnání s PS4 Pro

Další věc, co by mohla Microsoftu zlomit vaz, je srovnání s PS4. Jde o to, že když určitá (prakticky stejná) hra poběží jak na PS4 Pro (za menší cenu) a také i na Xboxu One X, tak logicky lidé raději budou kupovat PS4 Pro než Xboxu One X.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď