Prodeje Titanfall 2 mají být „výrazně neuspokojivé“

I když nám na brífink v EA ohledně výdělků a rozpočtů dojde až další týden, již nyní se můžeme zeptat na názor třetí, nezávislé strany. Jmenovitě jde o společnost věnující se průzkumům Cowen & Company a její vyjádření na adresu prodejů tituly Titanfall 2 a Battlefield 1.

Co se týče Titanfallu 2, tak jeho prodeje slibují být „významně neuspokojivé“ – jmenovitě se očekávají někde v pěti až šestimilionovém řádu. Což je hodnota ještě dále snížená z prvního cca devítimiliónového odhadu. A jak poznamenala Cowen & Company, problémem není ani tak kvalita Titanfallu 2, ale spíše samotné uvedení na trh. Časování není optimální.

Firma je toho názoru, že se EA podle všeho snaží postavit proti další verzi Call of Duty hned dva svoje střílečkové koně v domnění, že si tak ukousne větší díl tržního koláče, Cowen & Company jsou ovšem přesvědčení, že si EA naběhla a takříkajíc si „ustřelí vlastní nohu“.

EA CEO Andrew Wilson je ovšem stále optimista a věc okomentoval těmito slovy: „Střílečky jsou dnes absolutně enormní kategorie – celkový tržní objem je zde v řádu 4,5 miliardy USD, takže máme za to, že i naše hry rozdílné filozofie osloví jiné typy hráčů. Někdo má zkrátka radši věci akčnější, někdo zase kapku více strategické.“

Co se naopak týče Battlefieldu 1, tak u něj Cowen & Company věří, že se ho neprodá jen 14 milionů kopií, ale rovnou 16,5 milionu.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď