První dojmy: Batman – The Telltale Series – Episode 4: Guardian of Gotham

I když je tento test psán z pohledu hráče na PC, pochopitelně prakticky to samé platí pro hru i na jiných platformách – Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3, Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One.

Jestliže jsme se již něco ze série od Telltale o Batmanovi naučili za ten čas, pak to, že Bruce Wayne je drsný hoch a to „zatraceně“, protože byl opakovaně mlácen asi tak často, jako Batman sám. I když je jeho brnění stejně odřené jako jeho tělo, stále ho to nezlomilo ani na těle a ani na duchu. A o moc lepší to nebude ani zde – Arkham Asylum není právě ideálně místo na party.

Většina věcí, které z minulých dílů stála za následování ve čtvrtém dílu bohužel byla autory přeskočena. Tím myslíme jednak hrdinův vztah k Selině Kyle – ta se neobjeví pro jistotu vůbec. A totéž platí i pro Jokera – ten se zde mihne jen tak krátce, že to snad ani nestojí příběhově za to.

prvni-dojmy-batman-the-telltale-series-episode-4-guardian-of-gotham-2

Dostat se z Arham Asylum není snadné. Do hry vstupuje několik nových „villainů“ a jejich poskoků. Útěk samotný ale moc uspokojivý není. V Batcave se dále neřeší, proč droga hrdinu neovlivnila tak, jako jiné lidi, naopak, nalezení protilátky je otázka pár sekund, ale jak uvidíte sami, nakonec to stejně k ničemu nebude…

Druhá půlka je naštěstí kapánek lepší, jelikož se vydáváte hledat Vicki Vale. Pak si opět budete chvilku hrát na detektiva. Naneštěstí ale, není to tak zajímavé a náročné jako v minulých dílech. V seriozním a vážném duchu série je to ale rozhodně přijatelné.

Choreografie bitev (a speciálně ta poslední) je jako vždy na vysoké úrovni, takže vaše QTE kávesy dozajista dostanou řádně zabrat. Nálada soundtracku rovněž nezklamala. Občas má hra ale technické problémy – mluva bez lip-sync, vypadávání audia, … A ty rozhodně zkušenost kazí.

prvni-dojmy-batman-the-telltale-series-episode-4-guardian-of-gotham-3

„Velkých rozhodnutí“ v příběhu se zde bude provádět naštěstí nemálo – minimálně čtyři větší (tedy stav, kdy zapauzujete hr a přemýšlíte, kudy kam). Proti Kapitole 3. jde určitě o krok správným směrem, takže upřímně doufáme, že si jej udrží hra i nadále do (ideálně) grandiózního finále.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď