První dojmy z Mafie 3

Velké herní úspěchy vždy rodily konkurenty a klony. Ať již jde o World of Warcraft nebo Grand Theft Auto. Titáni, proti kterým se srovnává běžnější produkce budou vždy onou mírou, podle níž všichni budou poměřovat (a speciálně další developeři) vyvíjející konkurenční produkt.

Někteří si vyšlapou svoji cestu, nicméně na pěknou řádku z nich davy hned zapomenout. A leckdo je dnes toho názoru, že v případě Mafie 3 to ani nebude nikterak velká škoda…

mafia-3-a

Tím největším problémem s Mafií 3 je jednoznačně její repetitivní povaha. Pořád stále a opět budete okrádat, mordovat a ničit cizí zboží a zakázky. Vše je dost předvídatelné a po pár misích i dost stejné. A ani poté, co do hry „vrazíte“ řekněme takových šestnáct hodin se nedočkáte ničeho převratnějšího.

mafia-3-c

Poměrně trpí i nízká AI nepřátel – pěkně šturmem přímo proti vám nebo se chová podivně a nereálně. Mafii 3 nepomáhá moc ani její nepříliš valné textury, jenž jsou ale v animacích zdaleka nejlepší. Patche se sice vrší, ale k dokonalosti to má daleko.

mafia-3

Co je pak vysloveně krokem zpátky, tak rozmělnění herních prvků, jenž v minulých dílech byly skvělé. Nepřipadáte si z toho důvodu ani jako člen mafiánské rodiny, ale spíš ten nejposlednější nájemný poberta z osmadevadesáté ulice. Příběh je jistě fantastický, stejně jako animace, ale není to přece film, co si tu kupujete. Super potenciál je celý doslova promrhán na četné nedopečené prvky.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď