Sedmý díl Tekkena nabízí velkou porci zábavy

Netřeba legendární hru Tekken příliš představovat. Vzpomínky na první automaty nebo PlayStation, kde jste mohli zrubat soupeře, se nedají zapomenout. Akčních bojovek je v poslední době více než dost a skvělá Injustice 2 je toho důkazem. Jak si postojí sedmý díl Tekkena v tak velké konkurenci.

Novinka čerpá sílu z celé historie hry

Ve hře opět natrefíme na rodinný klan Mišima a jejich starosti. Hlavní hrdinou dílu je novinář, který se snaží přijít na kloub všemu, co se točí kolem Heihačiho, jeho syna Kazuji a vnuka Jina. Heihači chce totiž ovládnout svět.

Za novináře si však nezahrajete. Ten je pouze jakýsi pozorovatel a vypravěč. Na každé kapitole máte předem určeného hrdinu, s kterým se probojováváte do dalšího levelu a odkrýváte tak celý příběh. Právě v příběhu je základní chyba nového dílu.

Kampaň je krátká, napodobuje epické filmy, ale moc se jí to nedaří. Někteří protivníci na tom nejsou dost dobře zdravotně a jindy zase mají sil a zdraví více, než by se čekalo. Souboje jsou tak jedním z mínusů a hlavních problémů celé hry.

Mlátička nepotřebuje silný příběh

U bojové hry je příběh na druhé koleji a jde především o požitek ze hry. Hratelnost má Tekken stále skvělou. Kromě klasického stylu máme nyní i pár novinek, které stojí za to. Jakmile se například objeví kolem postavy rudá aura, hráč má najednou více sily a může aktivovat jeden ze dvou silných úderů. Další novinkou je Power Crush, což jsou útoky, které nelze přerušit obranou.

Arkáda je pryč, nyní jen mini příběhy

Arkádový režim je pryč a nyní jsou k dispozici pouze malé příběhy, kde musíte porazit jednoho protivníky a máte hotovo. Zůstalo se však u možnosti upravit si postavu podle svých představ. Za virtuální měnu si tak můžete koupit klobouk, vytvořit tetování nebo upravit oděv.

Sedmý Tekken má skvělou hratelnost a je velmi návykový. Oproti Injustice 2 má však málo obsahu a slabý příběh. Nicméně na příběh se nehraje a stále je na pořadí hratelnost, které nemůžete nic vyčíst.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď