Sedmý díl Tekkena nabízí velkou porci zábavy

Travian

Netřeba legendární hru Tekken příliš představovat. Vzpomínky na první automaty nebo PlayStation, kde jste mohli zrubat soupeře, se nedají zapomenout. Akčních bojovek je v poslední době více než dost a skvělá Injustice 2 je toho důkazem. Jak si postojí sedmý díl Tekkena v tak velké konkurenci.

Novinka čerpá sílu z celé historie hry

Ve hře opět natrefíme na rodinný klan Mišima a jejich starosti. Hlavní hrdinou dílu je novinář, který se snaží přijít na kloub všemu, co se točí kolem Heihačiho, jeho syna Kazuji a vnuka Jina. Heihači chce totiž ovládnout svět.

Za novináře si však nezahrajete. Ten je pouze jakýsi pozorovatel a vypravěč. Na každé kapitole máte předem určeného hrdinu, s kterým se probojováváte do dalšího levelu a odkrýváte tak celý příběh. Právě v příběhu je základní chyba nového dílu.

Kampaň je krátká, napodobuje epické filmy, ale moc se jí to nedaří. Někteří protivníci na tom nejsou dost dobře zdravotně a jindy zase mají sil a zdraví více, než by se čekalo. Souboje jsou tak jedním z mínusů a hlavních problémů celé hry.

Mlátička nepotřebuje silný příběh

U bojové hry je příběh na druhé koleji a jde především o požitek ze hry. Hratelnost má Tekken stále skvělou. Kromě klasického stylu máme nyní i pár novinek, které stojí za to. Jakmile se například objeví kolem postavy rudá aura, hráč má najednou více sily a může aktivovat jeden ze dvou silných úderů. Další novinkou je Power Crush, což jsou útoky, které nelze přerušit obranou.

Arkáda je pryč, nyní jen mini příběhy

Arkádový režim je pryč a nyní jsou k dispozici pouze malé příběhy, kde musíte porazit jednoho protivníky a máte hotovo. Zůstalo se však u možnosti upravit si postavu podle svých představ. Za virtuální měnu si tak můžete koupit klobouk, vytvořit tetování nebo upravit oděv.

Sedmý Tekken má skvělou hratelnost a je velmi návykový. Oproti Injustice 2 má však málo obsahu a slabý příběh. Nicméně na příběh se nehraje a stále je na pořadí hratelnost, které nemůžete nic vyčíst.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď