Série klasických Zorků konečně na Steamu

Zatímco moderní hráč vybavený 3D akcelerátorem je přesvědčený, že herní pravěk je 2D (a adventury z toho trendu samozřejmě nikterak nevyjímaje), faktem je, že skutečným dědečkem krabicových adventur je hra Zork. Kdo by snad měl zájem, za pár dolarů je na Steamu.

I když nečekáme, že by se na Zorky textové někdo dnes s nadšením vrhal, jistě se musí nechat, že je to zajímavá věc hned z několika pohledů: můžete si nad nimi s nadšením říci „Tohle jste fakt dřív hráli? Chachaaa!“, poučit se o angličtině, popřípadě zkusit něco podobného a obratem zjistit, že jsou podobné tituly ostré jako laserem broušené titanové pařáty – moderní průměrný hráč nemá šanci bez návodu… (Upřímně řečeno, on často nemá šanci ani s návodem…) Tak či onak, je to příjemná, nostalgická hodinka a navíc téměř zadarmo.

Celá série Zork Anthology je nyní k mání za 3,59 USD. A ta obsahuje hry Zork 1, Zork II, Zork III, Beyond Zork, Zork Zero a Planetfall. Co se týče her již s grafikou Return to Zork, Zork Nemesis: The Forbidden Lands a Zork: Grand Inquisitor, tak ty jsou v prodeji jako jednotlivé kousky po 3,59 USD.

Kdo by snad byl dostatečně šílený (jako například autor článku na textovkách vyrostuvší), může se stát hrdým majitelem podobného bundle a pak drsňácky ukazovat svým známým, jaké hry že to zvládáte, zatímco oni potřebují pět grafických karet jen aby rozběhli poslední 3D. Je zatraceně příjemné u her neřešit 20 GB patche, poslední ovladače, MODding hell a podobné vylomeniny, prostě jen hrát!

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď