Skutečně bude GTA 6 zrušeno?

Došlo k tomu již třeba za časů Diabla II/III a nyní se nám opět opakuje to samé – v jakési další vlně podobných názorů se v poslední době začínají objevovat zprávy, že se prý Rockstar rozhodl GTA zaříznout a šestý díl vůbec nebude.

Pokud patříte k fandům série, asi vám neušlo, že se na webech, jenž radostně zveřejní absolutně všechno, jen aby měly prokliky, začaly ukazovat články tvrdící zrušení série a dalšího dílu GTA 6.

I ten nejméně inteligentní zahraniční redaktor/blogger z branže si bezesporu musí být vědom, jak to chodí v herním průmyslu s AAA tituly. Společnost Take-Two Interactive uvedla, že má v plánu podporovat GTA Online novým obsahem minimálně (!) do roku 2020 (aktuálně mimochodem 8 milionů aspoň týdně aktivních hráčů).

Když se podíváme na prodeje GTA 5, je jasné, že jde o jeden z pilířů, na nichž Take-Two stojí. Když nedávno firma zveřejnila prodeje, padlo slovo 65 milionů a to bez digitálních kopií. Mikro-transakce v podobě Shark Cards přinesly další skoro půl miliardy dolarů.

Je fakt, že jsme viděli na moderním ne-neherním trhu podobné pitomosti v praxi (Nokia kdysi ještě běžící na Symbianu a vlastnící dvě třetiny mobilního trhu jej prostě vyhodila z okna a zavedla tehdy naprosto minoritní Windows Phone 7). Ale tohle je přece jen jiná káva – ani ten nejvíce neschopný manažer nezařízne slepici, co mu snáší ne zlatá, ale diamantová vejce.

Tvrzení, že by snad z jakéhosi důvodu Online DLC obsah zabránil vývoji GTA 6 je rovněž značně přehnaná. Vezměme si pro srovnání Blizzard Entertainment, jenž dnes roztáčí pět talířů zároveň: World of Warcraft, Diablo 3, StarCraft 2, Overwatch a Hearthstone.

gta-online-ill-gotten-gains

Celé to vypadá až humorně, když uvážíme, že GTA 5 si na sebe vydělalo hned první den, navzdory tomu, že spolklo 265 milionů. Opustit za podobné situace šestku je tedy totální hloupost. Poptávka po hře je zřejmá a i kdyby se snad firma rozhodla zredukovat počet vyvíjených platforem (ne snad, že by k tomu nyní byl nějaký důvod), minimálně tři (PS, XBox, PC) to budou vždy.

Nemrhejte tedy svým časem čtením a komentováním podobných bulvárních zpráv, protože je to evidentní a skrz naskrz nelogická lež…

 

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď