Steep: Šílenost, nebo dokonalá zábava?

Ubisoft posledních pár let vydává jeden nový titul za druhým a křísí starší značky. A daří se mu v tom.  V roce 2014 nám představil hráči i kritiky oblíbené The Crew a South Park: The Stick of Truth. Rok na to se objevilo Rainbow Six: Siege a zajímavá mini série Assassin’s Creed: Chronicles. letos přichází na scénu The Division a zimní radovánky v podobě Steep. No, radovánky. Spíš extrémní zábava.

Steep nás zavede do Alp. Ano, do Alp. Co že tam budeme dělat? Budeme si užívat rychlost při sjezdu Mont Blancu, seskoky padákem nebo wingsuiting mezi úbočími Alp. Hra ale nenabízí pouze lehkomyslné sjíždění bez cíle. Čeká tu na vás obrovské množství úkolů, závodů, různé challenge a mnohem víc. Už klasikou bude možnost úpravy postavy a vybavení. Multiplayer je u Ubisoftu samozřejmostí.

Samotný multiplayer bude hráčům dobře znám. Hra má podobný systém jako již zmíněné The Crew, protože najednou bude na stejné mapě hned několik hráčů. Budou si moc společně užít všechny součásti hry a navzájem si pomoct se splněním úkolů. Globální statistiky jsou už samozřejmostí.  Po zkušenostech z Crew a Division to snad bude i stabilní.

Graficky je Steep nádherná hra. Panoramata z vrcholů Alp jsou úžasná. Člověk ani neví, co je hezčí: Steep, nebo skutečnost. Celkově je hra velmi dobře odladěná a na mé sestavě (Intel Core i3-6100, GTX 950 a 8GB RAM) jela, při maximálním nastavení, na 70-95 fps. Znamená to, že není zas tak moc náročná a rozjede jí i lehce podprůměrné herní PC. Beta verze zabírala necelých 20GB, takže u plné hry se dá počítat 20 až 30GB potřebného úložiště.

Ve výsledku je Steep zajímavým překvapením. Optimalizace bety byla výborná, grafika je jako vždy nádherná a nároky nejsou zas tak velké. Osobně se obávám pouze budoucích aktualizací a klasicky přemrštěné ceny DLC a season passu. Ale pokud nám přinesou v DLC nové lokality (Aspen nebo Himaláje), tak jsem schopný cenu překousnout. Dávám proto 86%.

Hra vyšla 2. prosince, tak si připravte peněženku nebo dopis Ježíškovi. Tyhle Vánoce budou extrémní!!!

BlackGhost9905

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď