Super Mario Run neobdrží žádné levely – ani free, ani placené

Mobilní hra Super Mario Run od japonské společnosti z Kyoto, samozřejmě jde o Nintendo, dostala do výbavy její největší trumfové eso – jejího postavičku Maria, jenž působí na hráče jako magnet. Bude to však stačit?

Hra je již oficiálně dostupná cca týden pro platformy Android a iPhone. Hru uvedl na trh Shiger Miyamoto a jde o typický free-to-play. Hra je ke stažení zdarma, ale za veškerý obsah dáte 9,99 USD. Je zajímavé, že na mobilní trhy tak dlouho Nintendo čekalo, je jasné, že by raději používalo vlastní předražený hardware, ale příchod Wii U před lety jasně ukázal nezájem hráčů a není se co divit: jakýsi klon smartphone v ceně okolo deseti tisíc korun + k němu i neméně předražené hry – myšleno ve srovnání s průměrnou produkcí na Androidu, kde se hry většinou pohybují okolo 1-10 USD.

Nyní Nintendo skutečně nezbývá nic jiného, nežli pronikat i na mobily. A jako první větší oficiální pokus přímo od něj to je právě hra Super Mario Run. Očekávání byla vysoká, ale řada lidí zdůraznila, že mezi Super Mario Run a Pokemon Go je jeden zásadní rozdíl – zatímco Pokemon Go byl kompletně zadarmo, Super Mario Run si řekl o 9,99 USD u dalších levelů. A tu je podle některých problém – firma totiž neplánuje vypustit žádné další levely, ani placené ani free.

Když je hra výborná, ale její platební filozofie a metoda nikoliv, co s tím mají hráči dělat? Sponzorovat Nintendo z čiré nostalgie? Nebo si snad zahrát nějakou jinou „hopsačku“ zadarmo? Hra se měla buď ptát po ceně rovnou před downloadem nebo nabídnout více free obsahu, jak bývá u free-to-play modelu obvyklé. Je to sice pro Nintento, dá se říci, prvotina, ale i kdyby hráči odpustili, tak trh, ten již nemusí…

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď