Syberia 3 – První dojmy

Syberia3_20170426234524

Již někdy v roce 2009 oznámil francouzský herní výrobce Microïds, že má v plánu převést sérii grafických adventur Syberia ze 3D náhledu do ryzího 3D. To pochopitelně nikoliv zpětně, ale výhradně u dílu nového…

Syberia 3 měla vyjít již v roce 2010 pro PS3 a PC, ovšem, jak to tak v branži bývá, všelijaké nástrahy a cosi, co se dá nazvat jen „vývojářské peklo“, vše dost odložilo a konečně jsme se dočkali až v roce 2017.

Je zřejmé, že Sokalovi artworky ve 3D už nebudou mít ten šmak, takže po této stránce bohužel. Je poznat, že jde o 2D studio, protože ani na opravdu silném PC to nemá engine lehké a vysloveně trpí – dost často se jím Kate šourá jako po třetí mrtvici.

Co chlapci též mohli trochu více zpracovat, tak je nějaké delší intro pro nové hráče série, jenž by připomnělo, co vše již vykonala dotyčná Kate minule. Autoři zde prostě automaticky předpokládají, že každý má dohranou Syberi I. i II. a z toho vychází.

Bohužel, ani nová část příběhu není tak dokonalá, jak by se zdálo: všelijaké propletené příběhy a pohádky, z nichž se prakticky žádná nakonec nerozuzlí. Ani provedení vizuální není šťastné – náhodné a nepředvídatelné neustálé skoky kamerou po lokacích jsou zde až nepříjemné, přičemž v Resident Evilu fungují.

Syberia3_20170426234333

Na autory budete patrně nadávat i proto, že autoři přímo milují ukrývat a polohovat zde předměty tak, abyste je z 50 metrů kvůli idiotsky natočené kameře neviděli. Nemluvě o tom, že navigace hrdinky ve 3D je špatná též – zarazí se o neviditelný předmět apod. Máme tu i divné proskoky animací chůze/šplh, a tak bychom mohli dále pokračovat obáváme se… (kupříkladu k neméně pekelným puzzlům)

Rozhovory jsou zde dost často useknuté, stále se opakují či jsou fakticky nekorektní (postavy nerespektují vývoj jinde ve hře), no zkrátka, jako bychom hráli první hru, co slátal v Game Editoru nějaký nadšený třeťák. O šíleném lip-syncu ani nemluvě…

Sokale, Sokale, vykašli se na 3D a vrať se u Sybérie IV., co vydáte někdy v roce 2046-2047 ke 2D… !

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď