Syberie je zpět. Nemá však takovou formu, jako kdysi

Syberie patří mezi ostřílenou klasiku v kategorii adventur. Dobrodružství právničky Kate Walkerové si získalo srdce mnoha hráčů. Třináct let uběhlo od vydání posledního dílu a nyní je mezi námi třetí pokračování Syberie. Dlouhé čekání se však podepsalo na samotné hře, která nemá takovou formu, jako před lety.

Hra vás hodí rovnou do akce

Pokračování dobrodružství začíná pohledem na promrzlou hlavní hrdinku Kate, kterou zachrání jmen Youkolů před smrtí. Jakmile se dostane z přímého ohrožení, je převezena do nemocnice, kde se nachází také jeden člen kmenu. Po pár chvílích dojde Kate, že v nemocnici něco nesedí a musí se dostat pryč. Pomůže svému kamarádovi z kmene a vydají se společně do města. Zde na ně čeká celá řada dalších úkolů, hádanek a dialogů. A zde začínají hlavní problémy celé hry.

Problém je totiž samotný příběh. Mnohdy nevíte, proč se děje, to co se děje. Postavy jsou špatně nadabované, mají plytký příběh a působí tak trochu retardovaně. Kolikrát si totiž nevědí rady se základními úkony.

Dalším problémem jsou samotné hádanky, které jsou trochu náročné, ale největší obtíž spočívá v jejich řešení. Aktivní body, kterými hráč manipuluje jsou malé bílé tečky, které jsou sotva viditelné. Ovládání a plnění úkolů je těžkopádné. 

Opomenout nemůžeme ani chabé grafické zpracování a celkový dojem ze hry. Třetí díl je plně trojrozměrný a chabé zpracování se spoustou nepovedených a slepých míst nepřidává na hratelnosti ani lepšímu dojmu ze hry. Kromě obtížného ovládání je zde i problém s postavou, která projde předmětem nebo v tom horším případě se v něm rovnou zasekne. Jediné co lze pochválit na novém díle je hudební doprovod a pár povedených vedlejších postav.

Nový díl Syberie je tedy velkým zklamáním a to jak po technické stránce, tak po té příběhové. Hra se začala vyvíjet v roce 2009 a za tu dobu mohli vývojáři trošičku víc zapracovat na hře. Bohužel se tak nestalo a získáváme jen slabý odvar od předchozích dílů Syberie.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď