Třetí díl Sniper: Ghost Warrior 3 zaujme, ale stále mu něco chybí

Série Ghost Warrior má za sebou temné i světlé chvilky. První díl se vývojářům z City Interactive příliš nepovedl. Druhý díl dosáhl k průměru a přestože ani jeden z dílů nebyl příliš velkým trhákem, společnost této značce věří a přichází s třetím dílem. Ten je o poznání lepší, než předchozí díly, přesto je příliš brzy slavit.

Elitní mariňák uprostřed občanské války

Třetí díl vás zasadí doprostřed občanské války v bývalé Sovětské republice Georgii. Hlavní hrdina mariňák Jon North má za úkol rozložit místní základnu separatistů a zabránit tak ve vzniku studené války. Během plnění mise zjistí, že za vším stojí tajná organizace, která má namočené ruce i v únosu jeho bratra. To je vše k dějové lince.

Třetí díl se odehrává v otevřeném světě a tak zde není příliš prostoru pro příběh. Během svého putování narazíte na nejrůznější vedlejší postavy, které se objevují a mizí. Hra se tak netočí kolem příběhu, ale především kolem hratelnosti.

Každý mise začíná v základně Jona, která slouží pro přípravu na další úkol. Ve skrýši si totiž hráč postupně odmyká nové zbraně, vyrábí náboje či vymýšlí udělátka, která mu ulehčí postup při plnění misí. Hra má však problém s balancování a během mise můžete ignorovat všechny předměty, protože po dokončení miste je stejně získáte v rámci odměn.

Co lze naopak vypíchnout je skvělá možnost tichého postupu hrou, kdy se plížíte a potichu zabíjíte vše, co vám přijde do cesty. Každá mise nabízí několik úrovní a vyvýšených bodů, které slouží k tiché likvidaci nepřítel. Designově je hra postavena moc dobře a nabízí skutečně skvělou hratelnost. Pro drsnější hráče je zde možnost přímé akce, ale je třeba myslet na to, že Jon nepatří mezi nejodolnější mariňáky.

Celkově však hra působí nevyváženým dojmem, jelikož nabízí poměrně slušně zpracovanou hratelnost, ale slabší příběh. To samé platí v případě grafického zpracování. Některé části hry vypadají úchvatně, jiné jako deset let staré tituly. Hra má spousty much, které je potřeba vyladit, ale i tak stojí za to si ji vyzkoušet.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď