Uživatelé herního webu pomohli při lovení teroristy

K velmi nečekané, až kuriózní situaci došlo v těchto dnech ve Francii. Uživatelé jednoho herního webu zde pomohli odhalit potenciálního teroristu.

V této věci již byl vzat do vazby místní 23letý muž, jenž se chystal zavraždit místního prezidenta Emmanuela Macrona. K akci mělo dojít 14. července na Champs-Élysées v Paříži při příležitosti uctění USA prezidenta Donalda Trumpa. Jak napsal útočník na web a jak potvrdila i francouzská policie, jeho cílem mají být: „Černí, Židé, Arabové a homosexuálové“.

Příznivec extrémní pravice se nechal slyšet při výslechu, že měl v úmyslu učinit politické prohlášení jeho zabitím. Nyní se zkoumá, zda neoperoval v rámci větší skupiny. A nyní trumfové eso – „profláknul“ se díky tomu, že to napsal jako běžný post do fóra na blíže neupřesněnou stránku o hrách, kde mimo jiné uvedl, že si pořídil Kalašnikova a chystá se k činu.

Že se nejedná o žádnou ovečku potvrdilo i to, že při zatýkání kladl odpor nožem a jde na místní poměry o známého jedince se sklony k rasismu a šíření podobných řečí a názorů agresivní cestou.

Setkání prezidentů proběhne podle plánu, ale místní ochranka bude zcela jistě posílena.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď