Vesmírná hra Everspace vám ukáže hlubiny vesmíru

Sci-fi je velmi oblíbeným tématem pro tvorbu knih, filmů i počítačových her. V posledních letech se s nimi doslova roztrhl pytel a v nabídce jsou silné tituly, jako je Elite Dangerous, Star Citizien nebo Rebel Galaxy. Další hrou, která se soustředí na vesmír je titul Everspace. Co nabízí a kam nás zavede?

Vesmír je obrovský a osud je ve tvých rukách

Většina vesmírných her je založená na volnosti a je pouze na vás, kým se stanete. Everspace je trošku omezený titul, jelikož nabízí cestu skrz demilitarizovanou zónu. Na první pohled nuda, že? Sami se však přesvědčíte, jak takové putování může být zábavné.

Celá hra je zasazena do poválečného období, kdy skončili boje mezi lidmi a Okkary. Mír přinesl demilitarizovanou zónu, která by měla být naprosto čistá od zbraní. Jenže jak to tak bývá, opak je pravdou. Zóna je plná pirátů z frakce Outlaw, kteří sbírají bohatství z vraků a také přepadávají vesmírné konvoje. Dále natrefíte na Okkary, kteří zóně dominují. Nechybí ani zástupce lidské rasy v podobě společnosti G&B, která v prostoru těží suroviny.

Hratelnost hry je na velmi vysoké úrovni

Cílem hry je dostat se z bodu A do bodu B. Hlavní hrdina je klon, který se snaží najít potřebné informace a musí tak cestovat ze sektoru 1 až do sektoru 7. Hlavním pohonem hry je skutečnost, že pokud umřete, naklonujete se, takže přežijete, ale vrátíte se do sektoru 1. Tentokrát však s dostatkem finanční hotovosti, která vám pomůže vylepšit loď. Prostředí se během cesty mění a někdy natrefíte na piráty, jindy na obchodní loď. Hra si tak udržuje svěžest i po několikátém opakování cesty.

Everspace není jednoduchá hra, jak se na první pohled může zdát. Během své cesty musíte sbírat suroviny, jinak nemáte šanci se dostat do dalšího sektoru. Na cestě musíte přijít na to, jak se postavit pirátům nebo Okkarům. Lidský zástupce vás někdy bude chránit a jindy vás nechá na pospas. Důležitá je tedy taktika, jinak nepřežijete.

Hra má celkem povedený příběh a především skvěle propracovaný bojový systém a bohatý herní svět. Pokud hledáte vesmírnou hru, která vás zabaví na dlouhé hodiny a nepřestane vás bavit ani potom co umřete několikrát v sektoru 6, tak Everspace je to pravé pro vás.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď