Vizuální zlepšení Falloutu 4 trvá na monstrózním PC

Není žádných sporů o tom, že je Fallout 4 již ve standardní verzi po čertech dobře vypadající hra (tedy pokud uvážíme, že jde vlastně o nukleární pustinu). Ale zdá se, že to společnosti Bethesda je málo, protože se rozhodla ještě trochu více „naložit graficky pod kotel“.

Update, jenž bude k dispozici počátkem února nazvaný „High-Resolution Texture Pack“ přidá doslova absurdně vysoký objem vizuální detailnosti pro PC hráče. Jestli stále pochybujete, podívejte se na obrázek Power Armoru a hned je jasno…

Říci v souvislosti s jeho uvedením, že potřebuje pořádně nadupané PC, to je ovšem řádné podhodnocení stavu – developeři totiž doporučují aspoň toto: Core i7 z let 2015 nebo vyšších, 8 GB RAM a neméně výkonná musí být i grafická karta – GeForce GTX 1080, popřípadě AMD Radeon RX 490 (zatím neuvedená a tedy Bethesdou promptně stažená).

A málem bychom zapomněli, po gigovém místě se dnes sápe kdeco – stačí aktualizovat drivery, že ano. Ale 58 GB prostoru jen pro update, to se majitelům menších SSD asi jen horko těžko bude hledat každý bajtík.

Dobrou zprávu dnes ale máme i pro majitele PS4 Pro. Nejnovější hračka Sony totiž po patchi zvládne Fallout 4 nově i v rozlišení 1440p (když máte 4K soupravu). Každý se však prý bude moci těšit na vzdálenější vykreslování pro objekty a vylepšené „godray“ efekty. No, kompletní update na 4K to sice není, ale i tak vám jistě dá tento upgrade nejeden důvod k opětovnému navštívení řady herních míst ve Falloutu 4…

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď