Vyzkoušejte si netradiční disciplíny. Hra 1-2 Switch vám to umožní

Konzole Nintento Switch si získala poměrně velkou oblibu i díky tomu, že na ní jde nová Zelda. Společně s touto hrou však vyšel i poněkud netradiční titul 1-2 Switch, který je určen především na rekreační hráče a večírky. V čem tkví hlavní úkol této hry a je dobře, že je trošku v pozadí?

Hra pomáhá zviditelnit nové ovladače

Hra 1-2 Switch je kolekcí 28 miniher, které fungují jen díky novým ovladačům Joy-con. Hra jim tak pomáhá zařadit se mezi ustálené konzole. Ovladače jsou vybaveny motůrkem HD Rumble, který funguje na haptické odezvě, stejně jako je tomu u posledních modelů telefonu iPhone. Tato technologie zároveň podporuje většinu her, které najdete u hry 1-2 Switch.

Mezi tradiční hry patří stolní tenis nebo box, které fungují přesně tak, jako v reálu. Velkým překvapením jsou ostatní hry. Ty totiž mohou pobavit ale i pohoršit. Mezi poměrně bizarní minihru patří dojení krávy nebo uspávání miminka. Zapomenout se nesmí ani na možnost virtuálně se oholit. Ovladač představuje holící strojek a podle vibrací poznáte, zda jste hladce oholen nebo máte stále strniště. Her je skutečně požehnaně, ale zabaví jen na několik málo minut. Ten kdo se totiž skutečně baví, není samotný hráč, ale parta kamarádů, kteří ho pozorují. Vtipných scének a pohybů je během hry požehnaně. K čemu tedy hra slouží?

Především k tomu ukázat, co nová technologie umí. To by bylo celkem v pořádku, kdyby se cenovka za tyto minihry pohybovala trochu níže. Dát dvanáct stovek za skoro bezduché hry je dost. Novinka se sice skvěle hodí na párty, ale na dlouhodobé hraní rozhodně není.

Grafické zpracování není přitažlivé, protože skoro neexistuje. Ve hře máte k dispozici jednoduché rozhraní, tabulku s časy a srovnáním výkonů. To je vše.

Škoda, že se Nintento nerozhodlo přibalit hru ke každé konzoli. Byl by to mnohem lepší tah, než zkoušet tento zbytečný titul prodávat zvlášť. Na oslavě totiž objevíte mnohem lepší zábavu během několika vteřin.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď