Warren Spector: Moderní AAA hry jsou jen pořád to samé, ale s lepší grafikou

Za oné konstelace, že vám osobnost Warrena Spectora není známá, pak připomínáme, že jde o chlapíka, jenž stojí za geniálním herním dílkem Deus Ex, což je dle mnohých skutečný klíčový mega-trhák pro žánr FPS/RPG.

V rozhovoru s IGN tento chlapík uvedl nemálo zajímavých věcí a názorů, ovšem na dotaz, jaký je jeho vztah a názor na AAA tituly a aktuální stav herního průmyslu proti devadesátkám minulého tisíciletí, tak odpověděl: „Je to pořád to samé, jen s hezčí grafikou.“.

Spector též mimo jiné zmínil, že náklady na produkci stále rostou + je tu tlak ze strany vydavatele – prodat za každou cenu, takže se vydávají jen „jisté“ hry, co si najdou své zákazníky vždy (série FIFA namátkou a klony). Tím samozřejmě trpí hlavně hráči, protože nedochází k žádné výraznější a převratné inovaci.

Kdo chce vidět skutečně nezávislá a unikátní díla, nezbyde, nežli zavítat do sekce indie/nezávislých her a vydavatelství. S tím samozřejmě zde v redakci jednoznačně souhlasíme.

Dobré hry jsou, jen se člověk musí probrat tunou rádoby-hratelných AAA klonů. A i Spector správně postřehl, že jedině nezávislá scéna se nám za deset let trochu někam posunula a vyvinula, v čemž nemalou roli hrála i sféra mobilní – potenciálně nabízející řadu nových atraktivních herních platforem.

Fortnite

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď